Share | 
 

 Zwierzaki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar
Administrator

PisanieTemat: Zwierzaki   Sob Sty 14, 2017 8:27 am

IEVERIES

 
Ierievis Wyglądem przypomina nieco większego wilka, jednakże koloru niebieskiego. Nie tylko kolor wyróżnia osobnika, a także jego ogon. Jest długi, mocny, pokryty gładką lecz grupą skórą. Zakończony szpikulcem, którym potrafi zadać głębokie rany. Nieufny, jak i płochliwy, czasem potrafi być nieposłuszny nawet swojemu Panu.

Moc:
- Trucizna - Ierievisa ogon jest nie tylko tym co go wyróżnia z pośród innych istot leśnych, ale i skuteczną bronią. Kiedy zwierze czuje się zagrożone, zdenerwowane w jego organizmie rozpoczyna się proces, który powoduje iż na ogonie Ierievisa wydziela się substancja, która po dostaniu się do organizmu ofiary, najczęściej poprzez rany nadane końcówką ogona, powoduje iż ofiara zostaje uśpiona. pierwszy post ofiara czuje osłabienie, senność, w drugim zapada w sen. Utrzymuje się do 3 postów. Po czym odpoczynek 2 posty.

Słabość:
Słabą stroną Ierievisa jest wysoka temperatura. Dłuższe przebywanie gdzie jest powyżej 25 st powoduje iż zwierze robi się agresywne, nieposłuszne. Jeśli posiada chowańca nic z tym nie zrobi, po 4 postach zwierze mdleje, a przy temperaturze powyżej 30, umiera z przegrzania.

Ilość Sztuk: 5.
VERITAE

 
Veritae - Miniaturka Gryfa o przybliżonej wielkości do dorosłego kota. Uroczy , słodki wygląd powoduje iż często jest brany za zwierzątko, które nie zrobiło by nikomu krzywdy. Pozory jednak mylą. Ta mała kuleczka potrafi być niebezpieczna, choć mała, to w przedniej parze stóp posiada ostre szpony, którymi potrafi zadać głębokie rany. Żywi się zazwyczaj mięsem, jak i żyje w terenach zalesionych lecz typowo górskich. Choć ma skrzydełka, to nie lata

Moc:
- Zauroczenie - Veritae atutem jest wielkie pole widzenia, które wynosi ok 300. Nie bez powodu jest tutaj to napomniane. Zwierzaczek poprzez wzrok, potrafi zauroczyć swoją ofiarę w taki sposób, by ta nie była wstanie ją zaatakować. Ofiara ptaka czuje niekontrolowaną chęć patrzenia, jak i nawet pogłaskania tak rzadkiego okazu i zazwyczaj nawet w czasie walki z kimś innym, będąc zauroczonym traci chęć do walki, skupiając się na zwierzaku. Działanie  2 posty, po czym 3 odpoczynku.

Słabość:
Nie lubi wysokich temperatur, które mogą spowodować iż może się rozchorować. Jeśli temperatura nie ulegnie obniżeniu, po drugim poście mdleje, a po czwartym umiera. .

Ilość Sztuk: 5.
VIIKA

 
Viika Rzadko spotykany zwierzaczek o uroczym wyglądzie. Małe wielkości dorosłego lisa. Białe futerko, gładziutkie, przyjemne w w dotyku co dodaje uroku zwierzakowi. Ze spiszczastymi uszkami, jak i z trzema ogonkami, puchatymi niczym śnieg. Drobne łapki, które nikomu by nie  zrobiły krzywdy, ale jednak. Zwierze zamieszkuje tylko góry.

Moc:
- Lód - Viika jeśli czuje się zagrożona potrafi wytworzyć sople lodu, które mogą służyć jako pociski, którymi zaatakuje swojego napastnika, bądź potrafi pod łapkami wytworzyć warstwę lodu, która sięga nie dalej niż 3 metry do zwierzaka, czyli koło średnicy 6 metrów. Grubość lodu wynosi 2 centymetry.

Słabość:
Nie trzeba się domyślać iż słabością tego uroczego zwierzaczka jest ciepło. Temperatura już po wyżej 20st sprawia iż pupil zaczyna sapać, a nawet cicho skomlić, dając znak iż coś jest nie tak. Będąc 2 posty w takim klimacie słabnie, nie może używać mocy, po 4 niestety umiera.

Ilość Sztuk: 5.

MORTEUS

 
Morteus Zwierze pochodzenia nieznanego, bez wątpienia rzadki okaz, jak i śmiało można nazwać ów osobnika hybrydą. Połączenia tygrysa, jak i orła z runami na swoim ciele, między innymi na czubku głowy, grzbiecie i ogonie. W zależności od humoru zwierzaka nabierają one na kolorze. Im bardziej zdenerwowane, wystraszone zwierze, tym symbole są coraz bardziej widoczne. Przy takich sytuacjach nabierają koloru rażącej zieleni, tak samo jak oczy zwierzaka. Przy neutralnej sytuacji, kolor run jest podobnym do futra, a oczy stają się czarne.

Moc:
- Ogłuszający ryk - Umiejętność jaką dysponuje Morteus jest zaliczaną do nawet śmiertelnych. Rozjuszone zwierze potrafi powalić rywala nie tylko za pomocą swoich ostrych szponów jak u orła, czy też porządnym naskokiem na ofiarę, ale i jak swoim rykiem. Osobnik jest wyczuwa się zagrożony, bądź jeśli chce chronić swojego ryknięcia, którym potrafi ogłuszyć ofiarę, zdekoncentrować, by następnie brutalnie atakować. Ryk jest nieszkodliwy dla Pana zwierzaka, jednak napastnik czuje ogłuszenie, ból głowy, a w przypadku słabszych osób ów ryk potrafi pozbawić przytomności. Możliwość ataku raz na 3 posty. Ogłuszenie trwa 2 posty. Zasięg mocy sięga do 7 metrów od zwierzaka.

Słabość:
Słabością zwierzaka jest nadmiernie światło niezależnie czy to słońce, białe czy też inne. Nadmiar ów czynnika powoduje u zwierzaka problemu z koncetracją, osłabienie, wrogość, nawet do Pana, który jeśli go nie załatwi mu ciemności, może stać się jego celem.

Ilość Sztuk: 5.

NOCTUS

 
Noctus Kociaczek koloru zazwyczaj czarnego, choć zdarzają się osobniki innego koloru futra, co oznacza że są mieszańcami. Czyste koty Noctusa, mają charakterystyczne żółte ślepia, które są rażące, a nawet można je dostrzec w ciemności. Wyglądają niepozornie, jak typowy kot, jednakże ma swoją ciemną stronę...

Moc:
- Pech - W porównaniu do zwykłych kotów, ten ma tendencję do przynoszenia pecha. Jest wiele przesądów, o czarnych kotach co przechodzą przed nami niosąc tym pecha. W tym przypadku jednak to prawda. Zwierze kiedy przejdzie przed nogami swojej ofiary, potrafi doprowadzić nawet do tragedii. Moc używa się raz na 3 posty w czym ataki kota są kontrolowane przez MG..

Słabość:
Słabą stroną tych kotów, jest również temperatura. Jeśli jest za zimno, bądź pada, chorują co może doprowadzi do śmierci. Unikają burzy, jak ognia, bowiem jeśli ich sierść zmoczy, a nic z tym się nie zrobi, to zwierze słabnie po 2 poście, zaczyna kichać, przymulać, a jeśli nic się nie zmieni z jego sytuacją, to po 4 poście umiera.

Ilość Sztuk: 5.

ORTEUS

 
Orteus  Niezwykłe zwierze należące do grupy, które potrafią przemieszczać się, nie tylko na lądzie, ale i na powierzchni. Jest wielkości konia, a rozpiętość jego skrzydeł sięga łącznie do 4 metrów. Są one bez wątpienia piękne ale i silne na tyle by móc unieść ciężar nie większy od 150 kg. Zwierze jednak bardzo dzikie, płoszę, bądź nieufne. Jest przydatny bardziej w powietrzu niż na lądzie, gdzie ciężej jest mu się poruszać np przez skrzydła których nigdzie chowa.

Moc:
- Wiatr - Orteus mimo swoich wielkości, potrafi wznieść się w powietrze na wysokość nawet 200 metrów, jednak to nie cały zasób jego umiejętności. Zwierze potrafi za pomocą skrzydeł wytworzyć podmuch wiatru, tak silny by osoby obok niego, mogą mieć problem z ustaniem miejscu, a mniejsze osobniki, jak i lżejsze niestety przypadku polegną. Nie jest jednak możliwe by mógł atakować tak z powietrza, jak i nie potrafi wytworzyć tornada. Działanie 2 posty odpoczynek 3 posty.

Słabość:
Słabością Orteusa jest nic innego jak deszcz. Jeśli jego ciało zostanie zmoczone, jego lot bądź próba wytworzenia podmuchu, może skończyć się na niczym. Może jednak zachorować, co zignorowane może doprowadzić do jego śmierci.

Ilość Sztuk: 5.

AZERUS

 
Azerus Bardzo rzadkie zwierze w większości miejscach świata, jest już wymarłym. Nigdy jednak do końca nie wiadomo ile na świecie jeszcze sztuk zostało, bowiem co jakiś czas da się zarejestrować nowego osobnika. Istota należy do gatunków zwierząt leśnych. Mierzy on od 1,5m nawet do 1,7m. Żyje tylko w lasach a wyprowadzenie go z tego klimatu powoduje zamknięcie się istoty w sobie, a nawet jej śmierć. Ciężki charakter, dlatego też ciężko zmusić go do posługi. Bywa wredny i śmiertelnie niebezpieczny nawet dla swojego opiekuna. Jeśli jednak go lubi, byłby wstanie go osłonić sobą nawet gdyby to miała być ostatnia rzecz jaką uczyni. Żywi się roślinnością leśną, jak i małymi zwierzakami z lasu. Azerus należy do zwierząt nie tylko do dumnych, dzikich, ale też jego umiejętności powodują iż na zamieszkanym terenie potrafi być na szczycie łańcucha pokarmowego.

Moc:
- Roślinność- Bestia posiada możliwość władania pnączami, korzeniami, które mogą wyłonić się z ziemi, słysząc doskonale za sposób do schwytania potencjalnej ofiary. Pnączy może być tylko 4, jak i sięgają najdalej do 4 metrów. Moc można użyć tylko w zalesionym terenie i utrzymuje się ona przez 2 posty, po czym 4 odpoczynku

Słabość:
Zabrany z dziczy do miejsca wolnego od roślin, drzew, trawy, powoduje iż zamyka się w sobie. Nic nie je, co zwiastuje iż niebawem umrze.

Ilość Sztuk: 5/5.
ARKENUS

 
Arkenus Gdzie mokro i wilgotno... Jak i przede wszystkim ciemno, nie może zabraknąć takiej istoty jak ta. Ewidentny złośnik, jak i egoista, który nie widzi nic poza sobą. Owszem współpraca z nim jest możliwa, lecz bywa kapryśny i doskonale potrafi pokazywać swoje humorki. Bywa nieposłuszny, jak i żyje własnym życiem. Oswojony jednak przydaje się być pożytecznym obrońcą, lecz lepiej mu nic nie narzucać, bowiem to nie przejdzie w jego przypadku, a może ino sprowokować go do ataku, bądź ucieczki bezpowrotnej. Mięsożerca, poprzez łapanie i duszenie swoich ofiar jest wstanie zjeść myszy, lisy, a nawet sarny. Dorasta do 3 m długości a nawet i 3.5 w przypadku samców. Ważny z dobre jednak 75 kg.

Moc:
-ślina - ślina tej bestii szczególnie niebezpieczna, bowiem jest niczym kwas, jak i słyszy za doskonałą broń. Arkenus jest wstanie plunąć nią na odległość nawet do 7 metrów. Substancja jest silnie żrąca, zwłaszcza gdy osobnik czuje się być zagrożonym. Kontakt ze skutą kończy się jej wypaleniem, jak i strzał prosto w oczy może nawet nabawić ofiarę ślepoty, przez co ta staje się być kompletnie bezbronna. Może plunąć raz na 3 posty.

Słabość:
światło. Im jaśniejsze tym osobnik czuje się bardzo słaby, jak i spokojny, niezdolny do walki. Słońce bywa dla niego wyjątkową katorgą, a zbyt długi pobyt pod wpływem promieniu UV potrafi mu zadać rany, podobne do przypaleniu skóry. Pobyt w klimacie gdzie temperatura sięga 20 stopni bywa męczący dla zwierzaka, a przy 25 stopniach zwierze się przegrzewa po czym zdycha. okres 4 postów

Ilość Sztuk: 5/5.

ZERTUS

 
Zertus Kolejny gatunek którego ilość jest ograniczona, jak i osobnik ten również mieszka w lasach, lecz w nieco wyższych rejonach górskich. Wydaje się być hybrydą Wrony w wilkiem, jednakże ile w tym prawdy? Niewiadome, bowiem za każdym razem zwierze uciekało, przez co nie można było prowadzić dalszych badań. Zwierze jest posiadaniem 5 par oczu, które świeca na czerwono, a nocą służą za idealny wabik ofiar. Właściciel potężnego dzioba, którym jest stanie rozerwać mięso. Także silne łapy, obdarzone w szpony, które potrafią zabić. Poluje na wiele zwierząt po myszy, po jelenie.

Moc:
- Demon- Poprzez posiadanie 5 par demonicznych oczu, Zertus jest wstanie podzielić się na dodatkowe 4 wilki, które są mu podobne, lecz zamiast pięciu par oczu, posiadają jedną, która świeci tak samo jak oryginalny osobnik. Jest to moc Fizyczna, przez co wspólny ich atak najczęściej bywa śmiertelny w skutkach. Jednak zranienie chociażby jednego wilka, powoduje ból Zertusa, przez co moc może szybko się wyłączyć.Działa to 1 post a utrzymuje się do 3

Słabość:
Słabością tego zwierzaka jest nadmierne ciepło. Będąc w klimacie który sięga ponad 25 stopni, potrafi się przegrzać co prowadzić w pierwszych 2 postach do osłabienia, a po 5 poście następuje śmierć.

Ilość Sztuk: 3/3.

DAERION

 
Daerion Bardzo dziwny okaz, jak i fascynujący. Możliwe że i legendarny. Uważany za strażnika, czy też opiekuna. Posiadanie takiego pupila jest nie tylko ekscytujące, ale także pożyteczne. Cechą charakterystyczną dla Daeriona jest jego poroże, którego końce jest podświetlane kolorem najczęściej żółci, lecz kolor zależny jest od humoru Daeriona. Sięga ponad 1,5. jak i warto dodać iż zwierze mimo rzucania się w oczy, jest bardzo szybkie, przez co niełatwo je złapać. typowy dzikus, lecz o dobrym sercu, zwłaszcza dla bliskich swojemu opiekunowi i dla niego samego o ile on jest.

Moc:
- Moc światłości - Jego świecące poroże nie jest sobie od tak, aby było i świeciło... Daerion należy do grupy bestii która posiada moc leczenia. Potrafi zaleczyć rany cięte, jak i złamania. Do wszystkiego jednak potrzebny jest czas. Nie jest wstanie przywrócić do życia, jak i przywrócić utraconych zmysłów, jak i ewentualnych utraty koniczyn. Po lekkich zadrapaniach potrzebuje 3 posty odpoczynku, by móc ponownie leczyć, natomiast przy złamaniach potrzeba mu aż 7 postów.  

Słabość:
Jego własna moc potrafi go zabić. Zbyt wielkie nadużycie mocy powoduje przemęczenie zwierzaka, a jeśli podczas osłabienia nikt nie zaprzestanie jego działań, to po zakończeniu leczenia, zwierze wyzionie ducha.

Ilość Sztuk: 3/3.
Powrót do góry Go down
 
Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Kompendium-
Skocz do: