Share | 
 

 Mistrz Gry

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar
Administrator

PisanieTemat: Mistrz Gry   Pią Sty 13, 2017 5:24 pm

Mistrz gry, w skrócie MG (ang. Game Master, w skrócie GM) to organizator, narrator oraz sędzia w grach fabularnych. W wielu systemach mistrz gry jest określany wyrażeniem bardziej pasującym do konwencji, w której toczy się gra.

Mistrz gry tworzy dla graczy przygody oraz ma pełną kontrolę nad światem; kontroluje wszystkie wydarzenia zewnętrzne oraz postacie nie sterowane przez graczy (tzw. BN - bohaterowie niezależni). Jedynie mistrz gry dysponuje pełną wiedzą na temat świata i scenariusza gry. Opisuje on innym uczestnikom zabawy to, co widzą ich postacie, oraz określa reakcję otoczenia na ich zachowanie (np. co się stanie jeśli jeden z graczy zechce otworzyć drzwi). Ma też decydujący głos przy interpretacji reguł danego systemu. Jedyną rzeczą, która nie podlega bezpośredniej kontroli przez mistrza gry, są poczynania graczy. Ich decyzje dotyczące zachowania postaci, które odgrywają, oraz poczynań i środków jakie przedsięwezmą, by osiągnąć cel. Co ważne, mistrz gry nie jest przeciwnikiem graczy, choć jego zadania obejmują stawianie wyzwań na drodze ich postaci.

Wikipedia

Mistrz gry poza tym wszystkim niewymienionym nieco niżej także może karać, jak i nagradzać graczy, którzy występują w rozgrywce którą prowadzi. To jego zadaniem jest także ustalenie jaka jest kolejka, tuż po jego poście. Może ją zmieniać za każdym razem, kiedy uzna to za konieczne.


Mistrz Gry to zazwyczaj specjalne konto, które służy tylko i wyłącznie do prowadzenia rozgrywek. jest jednak taka możliwość, aby osoby, które mają doświadczenie w tym, mogły otrzymać tytuł Mistrza Gry.
Powrót do góry Go down
 
Mistrz Gry
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Kompendium :: Mechanizm-
Skocz do: