Share | 
 

 Opisy Ras

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar
Administrator

PisanieTemat: Opisy Ras   Pią Sty 13, 2017 5:43 pm

Na forum dostępne jest kilka ras. Każda z nich ma swoje i wady i zalety. Rasę naszej postaci wybieramy raz i na stałe, nie będzie potem możliwości zmian, chyba że fabularnie będzie to zgodne z reformami, jakie panują na forum. W skrócie. Tworzysz człowieka, to nim grasz, by czasem nie przyszła ci do głowy myśl "A jednak nie podoba mi się granie człowiekiem, chce zmienić rasę".


Ludzie


Najzwyklejsi ze zwykłych. W świecie fantastycznym zazwyczaj są jedną z najsłabszych ras, które istnieją tylko po to by służyć, bądź po co by być przez kogoś zjedzonym. To jednak są tylko spekulacje, bowiem w zależności od tego kim jest dany człowiek można określić jego stopień niebezpieczeństwa. Choć żyją zaledwie 100 lat, to są grupą nie tylko krótkotrwałą, ale też inteligentną, którzy z pokolenia na pokolenie idą na przód ze wszelką techniką. Choć stanowią tak wielki procent w całym społeczeństwie, to jednak powinni trzymać się na baczności, bowiem nie wiadomo kiedy wróg może uderzyć.  Przewaga liczebna, jak i rozwój ich umysłu pozwala na to, by mimo ich słabych stron zostać na czele wszelkich ras, które przedzierają się pomiędzy nimi.
Ludzie nie są zbyt silni i dlatego nie mogą polegać na swoich zdolnościach fizycznych podczas konfrontacji z istotami paranormalnymi. Jednak tu pomóc im może  cały arsenał wymyślnych broni, której wrogowie nawet na oczy nie widzieli.
Również ta rasa należy do jednej z najstarszej, która przetrwała wieki. Cechują się oni także pokojowym nastawieniem do innych, lecz w czasie zagrożenia potrafią być niebezpieczni.

Dożywają wieku: 100 lat. (są wyjątki że żyją aż ponad 100 lat).

Youkai

Yōkai (jap. 妖怪?) – ogólna nazwa mitycznych stworzeń-potworów występujących w japońskiej mitologii i tradycjach ludowych. Pojęcie yōkai ma szerokie znaczenie i obejmuje całą gamę stworów, których boją się Japończycy: duchy, widma, demony, mamidła, zjawy, odmieńce, upiorne zwierzęta, straszydła, diabły, ogry, złośliwe skrzaty i inne istoty posiadające nadnaturalne moce o nieznanym pochodzeniu, pojawiające się pod postacią: zjawisk, ludzi, roślin lub zwierząt, a nawet przedmiotów codziennego użytku takich, jak np. parasol, czy czajnik. Ze względu na to, że występują one bardzo licznie oraz charakteryzują się różnymi cechami, są klasyfikowane na różne sposoby.
Oczywiście tak opowiada nam Wikipedia, jednakże na naszym forum Youkai to nic innego, jak duch który uciekł z piekieł, pragnący wolności od tego co spotkało go w piekle. Każdy Youkai może przyjąć humanoidalną formę, w której przyjmuje on wygląd, z odpowiednimi atrybutami, takimi jak ogon, uszy, skrzydła, pazury czy kły.
Jednym z najbardziej charakterystycznych dla tych ras jest drobny szczegół. Poza zwierzęcymi atrybutami, te istoty posiadają również przy sobie kryształ, który pełni role artefaktu. Jest to jedyna rasa, która potrafi za pomocą wymienionej wcześniej rzeczy, przywołać swoją broń. Są odporni na choroby. Co innego jednak z eksperymentami.
Jest kilka jednak odmian tej rasy. W tym świecie występują trzy główne klasy, które dzielą się na:
- Neutralny- Osobnik ten jest pokojowo nastawiony do innych ras. Współpracuje z ludźmi i idealnie się wtapia pomiędzy nimi. Nie zaatakują bez powodu. Chętni niesienia pomocy ludziom, gdy Ci są w sytuacji zagrożenia.
- Zły - Ta klasa w większości zależy od samego osobnika, który cierpię przyjemność z czyjegoś nieszczęścia, dąży do tego. Również ta grupa w wielu przypadkach dąży do swojego celu, także i do władzy, nawet po trupach. Niebezpieczni i wrodzy dla wszystkich, nawet dla tych ze swojej klasy. Nienawidzą Pół-demonów, uważając ich za mieszańców i rasę kompletnie zbędną, przez co dążą do ich wytępienia.
- Nieoswojone - Typowe dzikusy, a na ich zaufanie trzeba sobie bardzo zapracować. Są wrogo nastawione do wszystkich, co może także wynikać z ich nieoswojenia, czy też dzikości i samotności. Nie dążą ani do władzy, ani pomocy innym. Są pomiędzy powyżej wymienionymi grupami.  Najczęściej samotnicy, który zostali w przeszłości w podły sposób zranieni, zniszczeni psychicznie, przez co są sami.

Przedstawicielami tych ras są na przykład : Oni · Kappa · Tanuki · Kitsune · Yōkai · Smoki · Obake · Yama-uba · Nue.

Żyją do wieku: 1000 lat (są wyjątki że żyją aż ponad 1000 lat).

Hanyou

Hanyō (半妖"pół-demon") jest mieszaniną człowieka i Yokai od urodzenia urodzenia lub nienaturalnych środków. Istnieją dwa sposoby, że hanyō się urodził. Może zostać poczęty przez człowieka z Yokai. W większości przypadków, ojciec jest Yokai, a matka jest człowiekiem. Innym sposobem jest, gdy człowiek z niespełnionego pragnienia łączy się z wieloma demonami, ta jednak opcja jest możliwa TYLKO NA FABULE.
Ponadto warto tutaj dodać iż Hanyou od urodzenia przypominają ludzkie dziecko, jednakże nie jest nim. Dopiero z czasem na jego ciele zaczynają pojawiać się atuty rodzica - Youkai. Otrzymane atuty z biegiem czasu, nie są charakterystyczne jednak dla rasy Youkai. Są nieco inne dlatego też rasowy Youkai po ujrzeniu zwierzęcych atutów, od razu będzie wiedział iż ma do czynienia z pół-demonem. Jeśli spotka go demon, który należy do grupy złych, to ten stanie się jego potencjalnym wrogiem.
Rasa pół-demonów jest słabsza od rasowego rodzica Youkai, dlatego też w starciu z rywalem tej rasy, mógłby nie dać rady uciec.  
Tak samo jak Youkai, posiadają one kryształy, które umożliwiają im przywołanie swojej broni. Ponadto cechują się również tym iż mają jedną moc, która często bywa uśpiona, jednak bywa ona czasem ostateczną bronią przy starciu z wrogiem.

Są odporne na wiele chorób. Są inteligentniejsi jednak od Youkai, lecz nie od ludzi. Jest to grupa która uchodzi za umarłą, a to dlatego bowiem Hanyou kryje się ze swoją istnieniem, głównie dla bezpieczeństwa.

Żyją do wieku: 500 lat (są wyjątki że żyją aż ponad 500 lat).


Inne istoty

Jak się do nich odnośmy? Ogólnie rzecz biorąc, inne rasy są dostępne, cenimy sobie pomysłowość graczy i chęć ich grania u nas. Jednakże całkowita samowolka jest zabroniona.
Masz pomysł na postać, nową rasę. Sporządź opis, który dobrze przedstawi twój wybór. Zaprezentuj zarówno wady, jak i zalety, atuty ów istoty. Opisz wygląd, a także najważniejsze informacje, jakie dotyczą tej rady min : Ile żyją, w czym się specjalizują, ciekawostki na ich temat.
Powrót do góry Go down
 
Opisy Ras
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Kompendium-
Skocz do: